بازرگانی علیا

عرضه کننده خوراک دام و طیور

در انتهای همین صفحه


دیمر و کاربرد آن

مدار الکترونیکی که روشنایی یک لامپ را تغییر می‌دهد را دیمر میگویند. بنابراین با دیمر روشنایی یک لامپ را میتوان کنترل و یا تغییر داد
در تاسیسات الکتریکی هرجا که نیاز به تغییر میزان روشنایی باشد، از دیمر استفاده می گردددیمر از ابزارهای مهم و کاربردی در زمینه روشنایی (و  صنعت برق) میباشد که سابقه به نسبت طولانی‌تری نسبت به دیگر ابزارها دارند. در این مقاله در رابطه با انواع دیمر و کاربرد  آنها توضیحاتی ارائه میکنیم.


 دیمر بازه ای بین خاموشی کامل (0درصد) و روشنایی کامل (100درصد) از یک لامپ را ممکن می سازند منوط به اینکه لامپ عملکرد دیمری را داشته باشد. همه لامپ های رشته ای قابل استفاده با دیمر هستند ولی لامپ های فلورسنت، کم مصرف و ال ای دی معمولی (LED) این قابلیت را ندارند.
لامپ های جدید ال ای دی دیمردار (Dimmable LED) جدیدترین نسل لامپ ها هستند که دیمردار بوده و قادر به تنظیم میزان و حجم نور به صورت درصدی را دارا هستند.


ساده ترین دیمر، دیمرهای مکانیکی هستند که با یک “پیچ ولوم” بر روی آنها، میتوان حجم نور را کم یا زیاد کرد.  برند های خارجی مانند ویکو و لگراند و یا برندهای ایرانی مانند  مهسان و دلند، همگی این مدل را عرضه می کنند و همچنان محبوبیت گسترده ای دارد. این دیمر بدون تغییری در سیم کشی ساختمان قابل اضافه شدن به سیستم سیم کشی می باشد.


دیمرهای لمسی قابلیت دیمر مکانیکی را بصورت دیجیتالی تر ارائه کرده و فقط به علت ظاهر مدرن و شیک در  ساختمان های امروزی بیشتر مشاهده میشوند.


دیمرهای هوشمند که در ساختمان های هوشمند بکار می روند، شبیه به دیمرهای لمسی بوده ولی این دیمر ها را می توانند بصورت دستی یا با نرم افزار موبایل، ریموت، اینترنت و… کنترل کرد. در ساختمان های با سیستم هوشمند که دارای سنسور روشنایی هستند، در زمان تابش خورشید به طور خودکار نور لامپ ها کم و در زمان کم شدن تابش خورشید، نور لامپ ها افزایش یافته تا در مصرف برق صرفه جویی شود.


آمفی تئاتر ها و سینما ها دارای سیستمهای پیشرفته و حرفه ای دیمر می باشند. این دیمر ها قابلیت کنترل و تغییر چندین نقطه را دارند که بصورت گروهی، حجم  روشنایی قسمت های مختلف یک سالن را کنترل می نمایند.


لامپ های دیمری علیا قابلیت کار با کلیه دیمر های ذکر شده را دارا هستند.


برای خرید لامپ دیمر دار علیا ، روی این متن کلیک کنید یا با شماره 02122723598 تماس بگیرید.


سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ماه ۱۳۹۹