بازرگانی علیا

عرضه کننده خوراک دام و طیور

در انتهای همین صفحه


قیمت تخم مرغ از ۶ هزار تومان فراتر رفت

یک مقام مسوول گفت: امروز متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری ۶ هزار و ۳۰۰ تومان معادل شانه‌ای ۱۳ هزار تومان است.

ناصر نبی پور رییس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش ۳۰۰ تومانی هر کیلو تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری  بیش ۶ هزار و ۳۰۰ تومان، معادل شانه ای ۱۳ هزار تومان و دانه ای ۴۲۰ تومان است.

وی کمبود تولید ناشی از آنفولانزای حاد پرندگان را دلیل اصلی افزایش قیمت تخم مرغ دانست.

 

نبی پور با اشاره به آخرین وضعیت واردات تخم مرغ افزود: در پی افزایش تقاضا، وزارت جهاد کشاورزی پس از بررسی های لازم مجوز واردات را صادر خواهد کرد.

این مقام مسوول قیمت تخم مرغ در روزهای آتی را پیش بینی کرد و گفت: در صورت استمرار بیماری آنفولانزای حادپرندگان و آمار بالای تلفات، قیمت تخم مرغ بیش از پیش در بازار افزایش می یابد.

 

رییس اتحادیه هیات مدیره مرغ تخم گذار استان تهران تصریح کرد: برای کنترل بازار قیمت تخم مرغ از دولت تقاضا داریم که غرفه های دائمی در اختیار تشکل ها قرار دهد تا بتوان اقدام به عرضه مستقیم محصول از تولید تا مصرف کرد. 

 

به گفته وی؛ همه ساله آغاز فصل سرما و ورود پرندگان مهاجر به سبب شیوع آنفولانزا حاد پرندگان و آمار بالای تلفات ،تهدیدی برای صنعت طیور به شمار می رود.

 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان


دوشنبه، ۲۷ آذر ماه ۱۳۹۶