بازرگانی علیا

عرضه کننده خوراک دام و طیور

در انتهای همین صفحه


چرا همچنان قیمت مرغ رو به گرانی است

درحالیکه مرغداران همچنان و موکدا افزایش قیمت نهاده های تولید را یکی از مهم ترین عوامل افزایش قیمت گوشت مرغ می دانند، رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور و آبزیان افزایش قیمت نهاده های تولید را رد می کند.

به گزارش صبحانه ، مجید موافق قدیری اظهار کرد: قیمت نهاده های تولید در یک ماه گذشته نهایتا پنج درصد افزایش قیمت داشته است که نمی تواند موجب افزایش ۲۳ درصدی قیمت گوشت مرغ شود. 

 

وی با تاکید بر اینکه افزایش قیمت مرغ هیچ ارتباطی با تغییرات قیمت نهاده های تولید ندارد، گفت: کاهش عرضه گوشت مرغ به دلیل گرمای شدید هوا در جنوب کشور، ناامیدی تولیدکنندگان از تامین صحیح، شفاف و به موقع نهاده های تولید، کاهش سرمایه گذاری، جو روانی منفی در تولید، بی اعتمادی به آینده کسب و کار و در نتیجه کاهش تمایل به پرورش مرغ از دلایل اصلی کاهش عرضه و در نتیجه افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار است. 

 

گرانی ۲۳ درصدی مرغ توجیه ندارد 

 

موافق قدیری درباره قیمت مواد اولیه تولید خوراک دام و طیور در کشور گفت: مواد اولیه و افزودنی های مورد استفاده در تولید خوراک دام و طیور در داخل کشور از لیست کالاهای اساسی که ارز دولتی دریافت می کنند، خارج شده است اما تاثیر محسوسی روی قیمت نهاده های تولید در بازه زمانی یک سال گذشته نداشته است؛ بنابراین همچنان افزایش ۲۳ درصدی قیمت گوشت مرغ در یک ماه توجیه پذیر نیست. 

 

این فعال اقتصادی با تاکید بر اینکه در شرایط اقتصادی و سیاسی موجود قیمت مرغ گران نیست، گفت: علت اینکه امروز سیاستگذاران اقتصادی از افزایش قیمت مرغ در بازار گله مند هستند را باید در سیاست های نادرست این افزایش قیمت جستجو کرد که در ماه ها و هفته های قبل اتخاذ شده بود. ضمن اینکه تاثیر افزایش مستقیم و نوسانات شدید قیمت مواد افزودنی، ویتامین ها و سایر ریزمغذی ها در تولید خوراک دام در هفته های بعد خودش را به طور کامل نشان خواهد داد. 

 

منبع: خبرگزاری ایسنا

 


شنبه، ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۷